HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 5661 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ZERA BEKİROVA “ÖLDÜRİLMEKTEN, ÖLMEKNİ ÜSTÜN KÖRDÜK”

10 Mart 2018 - 471 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»ZERA BEKİROVA “ÖLDÜRİLMEKTEN, ÖLMEKNİ ÜSTÜN KÖRDÜK”
ZERA BEKİROVA “ÖLDÜRİLMEKTEN, ÖLMEKNİ ÜSTÜN KÖRDÜK”

Kalbin ve yüreğin konuştuğu yerde, dil susur.. Dil ve dudak tüm konuşulacakları kalbe devreder..İnanmışlığını yüreğindeki gözyaşlarında gizlidir…!
Kırım şahdamarında her zaman hüzündür. Her Kırım’da gelişen olayların karşısında duyguları bir avuç kül olarak kalmaktadır. ..
Gönül kapısı, bağımsızlık çiçeklerinin kokusu ile, her başını secdeye koyduğunda duaları Kırım için ederken, ruhu Mevlana’dan almış olduğu nefes ile, Yunus Emre’nin muhabbet yolunda yürüyen Zera Bekirova, Kırım’da her gün battığında gazete “ Yani dünya “ da “ Öldürilmekten, ölmek’ ni üstün gördük “ felsefesi ve düşünceleri içersinde Vatan Kırım için kıblem sensin diyerek yayın, basım ve iletişim yoluyla hizmetini vermeye çalışmaktadır…!

münir balıca

münir balıca

Kırım için çok önemli olan Zera Bekirova, yazım ve basım hizmeti ile yaşamında çiçek bahçelerinin güzelliği içersinde yüreğinde “ kaybolan insanlar” için yağmur damlaları gözyaşları mücadelesine devam etmektedir..!
Kırım’a hizmet edenler Melekler katında bir kudreti ve sanatsal Ruh ve duyguları mertebesinde yorulmadan, bu güne kadar şehit edilen gül kokulu hemşerilerimizin yolunda gitmektedirler…! 

 

zera bekirova - hansaray

zera bekirova – hansaray

 

Zera Bekirova’da bir Zampira Asanova’nın, Bir Veciha Kaşka ve Şefika Gaspıralı’nın kardeşi olarak sakin kişiliği, yeri geldiğinde ateşler gibi makaleleri ile hasreti ile yandığı Vatanı Kırım’ın bağımsızlığı gözünü kırpmadan canını verecek bir karakterde olduğunu, kendisi ile birkaç defa görüştüğümüzde gözlerindeki ışıkta gördüğümdür..! Anaların böyle insanları doğurgan millet de iç bir zaman küçük ve esaret altında yaşamaz….!
Nenkecan Qadın Qızlar Klubi, dergisinin sorumlusu ve her şeyi olarak, Kırım kadınları ve genç kızlarının ufkunu açmak için takdire değer çalışmalar içersinde her zaman bulunmaktadır…!
Sorumlusu olduğu gazete ve kendisi Rusların idaresindeki Kırım’da zorluklar içersinde bulundukları kesindir. Bu kadar zorluğun içersinde gördüğüm kadarı ile Kırım Tarihi ve tarihinin içersindeki muhteşem insanlar hakkında araştırmalar ve makaleler yapmaktadır.

nenkecan kadınlar kulübü - zera bekirova

nenkecan kadınlar kulübü – zera bekirova

 

Zera Bekirova ve milletinin istedikleri, fikri hür, vicdanı hür, çağdaş, demokrat, insan haklarına saygılı ve çeşitliğe saygılı, asimile olmamış bir gençlik ile akılcı bireylerin yetişmesini amaçlayan yöntemler ile , bağımsızlık hedeflerine ulaşacak gençlik kadrolarının yetişmesidir. 
Ne yazık ki, hiçbir baskı altında olmayan Türkiye’deki derneklerimizde bu şekilde gençliğin aktif olduğu görülmemektedir.. Kırım ve Türkiye ile diasporada vefat eden insanlarımızın yeri kesinlikle doldurulmamaktadır..!
Yaşlılar hatıraları ile, gençlerimiz umutları ile yaşabilseler, ne mutlu…! Bu konuda Nenkecan Qadın Qızlar klubi, ilk önce kızlarımıza hayata gülümsemeyi, sonrasında genelde sanatsal olarak başarılı olmalarını öğretmeleri ile ileride, Şefika Gasıralı, İlhamiye Toktora, Hatice Avcıyeva, Emine Sabarova, Arife Badaninskaya ve Zera Bekirova olmaları için yollarını açmaktadır…!
Değerli hemşerim Zera Bekirova ile yollarımızın kesiştiği memnuniyeti ile kendisine sağlık, başarılar ve mutluluklar temennisiyle çiçek bahçemden “ Kaudupul / Gecenin kraliçesi “ çiçeği gelsin.!
İyi ki varsınız….!

Münir Balıca

SAKARYA KIRIM TÜRKLERİNİN SESİ PLARTFORMU

zera bekirova zincirli medrese

zera bekirova zincirli medrese

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

Bilmate