HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 5661 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

TÜRKLÜĞÜN ONURU RAFET KARANLIK

10 Ocak 2018 - 944 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»TÜRKLÜĞÜN ONURU RAFET KARANLIK
TÜRKLÜĞÜN ONURU RAFET KARANLIK

Her akşam, kurşun yarası gibi göğsündeki kanayan yarası vatan ayrılığı, için yanmaktadır, yangınlar gibi. Vatanı Türkiye, diğer bir parçası Kırım ile yaşamaya çalışan, bunun yankısını Avrupa’dan, ülkemizde işittiğimiz , Türklüğün onuru ve kıvancı olan, gurbet ellerde sahipsiz mezarlara sahip olmaya çalışan, Türklüğü bedenin her yerinde yaşayan, soluklanmaya zaman bile ayıramayan, uykusuz gecelerini yaz’ın yıldızlarla yaşayan, kışın her tarafın beyazlarla kaplandığında mücadelesini beyaz karlarla paylaşan bir muhteşem insan, dünyaya geldiğinde her ağlamasında, ben ülkem için dünyaya geldim diye ağlayan, değerli hemşerim, dostum Rafet Karanlık’ı tarif edebildiğim kadar yazmaya gayret edeceğim….!
Bu saygı değer insanı tarif etmek için, onun düşünce dünyasını yaşamanız ve anlamanızla ancak mümkün olabilir. Kendisinle gerektiğinde telefon veya görsel iletişim imkanları ile ancak görüşebildim. İnşallah yüz yüze görüşebilmenin güzelliği, gözlerindeki bitmeyen Türkiye ve Kırım Aşkını görmek dileğim olmasıdır. 
“Ney” dediğimiz kamış, sazlıktan kesilen dallardan yapılmış bir müzik aletidir. Boğum boğumdur. Üflendiğinde, havanın belirli, mesafeleri içersinde dalgalanmasıyla, çeşitli sesler çıkarır. Her zaman sesi çok gariptir. Sanki feryat edercesine.. 
İnsanlar “Ney”i dinlerken duygulanmaktadırlar. zaman zaman içimizden gizli şekilde gözyaşlarımızı dökeriz..
Mevlana; Bunu şöyle sembolize etmektedir; Sazlıktan koparılmış bir dal’da olsa, bu dal vatanına olan özlemini, vatanından ayrılmasını yanık bir şekilde dile getirmeye çalışmaktadır.
Birde bunu Kırım’dan günahsız bir şekilde, katledilircesine, eziyetler edilerek, yeri geldiğinde öldürülerek, ayrılmaya mecbur edilen insanlarımızı düşündüğünde içindeki, zapt edemediği Türklüğü, ve toprağına olan aşkı, her saniye ruhunda yaşayan Rafet Karanlık, Bedeni Batı Avrupa’da olsa da ruhu şöyle isyan etmektedir.

Sazlıktan kesilen, bu neyin ateşi bir hava değil, ateştir.
Kimde Türk olmanın ateşi yoksa yok olsun….! 
Bir tek can vardır, canımda, 
Türklüğümüz mücevherdir olmalıdır kanımızda,
Ey, yaşamaya çalışan dost…! Bütün gücünle kendini ara,
Mazimizde vardır. Can verilir Bayrağa….!

Kolay değil yaban ellerde, bulutların yoldaş olduğu, Türklük için yağmurlar yağdığı, tarihin her yerinde bulunulmasına karşın, hiçbir yerinde bulunmamak. Bir Türk için, her gecenin sessizliğinde zorluklar içersinde Ergenekon’dan çıkmaktır. 
Çünkü kanatlarımız devamlı kırılsa da, taş kırılır. Tunç erir ama Türklük ebedi olduğunu kalp atışlarımızı dinlersek anlarız.
Rafet Karanlık; Vatanı ve Kırım için sevdiği dostları ile hayatını devamlı ayrıntılarda arayarak, divane aşık gibi memleketi için her türlü fedakarlıklar içersinde gurbet ellerinde çalışmalarını en güzelini yaptığının haberlerini, bizlere beyaz güvercinler, gagalarındaki Kırmızı güller ile ulaştırmaktadırlar.
Hayatının nefes alışlarında ve haykırışlarında , özlem dolu yüceliğinin her dakikasını Türkiye ve Kırım için yaşarken, aklından hiç eksik etmediği bayrağı ve şehitlere harcayan, güzel insan, vatan sevdalısı hemşerim, sizi iyi ki tanımışım, iyi ki, yolumuzu kesişmiş…….!
Gönül bahçemden,” Pembe kanayan Kalpler” çiçekleri size ve ailenize gelsin…!

Münir Balıca

SAKARYA KIRIM TÜRKLERİNİN SESİ PLARFORMU

mustafa abdulcemil kırımoğlu - rafet karanlık

mustafa abdulcemil kırımoğlu – rafet karanlık

 

 rafet karanlık

rafet karanlık

 

kemal çapraz -cengiz dağcı - rafet karanlık - celal içten

kemal çapraz -cengiz dağcı – rafet karanlık – celal içten

 

 rafet karanlık

rafet karanlık

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :
Bilmate