HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 5661 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

“TENGRİ TÜRK’Ü KORUSUN” KÜRŞAT ÖRNEK

11 Mart 2018 - 586 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»“TENGRİ TÜRK’Ü KORUSUN” KÜRŞAT ÖRNEK
“TENGRİ TÜRK’Ü KORUSUN” KÜRŞAT ÖRNEK

Baykuş gibi sabırlı bir seyirci olmayı öğrendik, kargadan zeki olmayı öğrendik, kendisinden on kat büyük bir baykuşu arazisinden atmak için durmaksızın mücadele veren kargadan cesareti öğrendik. Fakat öğretmeniniz olarak hepsinden önce “ iskete kuşu “ gelir. Çünkü onun baş eğmez bir ruhu vardır….! 
Kürşat Örnek hemşerimde Kırım mücadelesinde baş eğmez ve deli dolu bir ruha sahip olmanın güzelliği ile mermerlere kafa atacak kişiliği, hayatının kaynağında bulunan mısra mısra her türlü her türlü hizmetin içersindedir…! 
İnsanın eliyle yakaladığı gerçek güzel çok sınırlı olarak hayatımızın içersindedir.. Gözüyle okşadığı ise sayısızdır..
Kürşat Örnek, “ Turkası Net” ile görsel ve edebiyatın en güzel örneklerini vererek, bizleri Ukrayna ve Rusya’nın Kırım hakkında düşüncelerini ve yapmaya çalıştıklarını bizlere anlatmaktadır..!

kürşad örnek

kürşad örnek

 

Bu konuda ölmek var, dönmek yok, söylemi ile bedenine Türk bayrağı ile Tarak Tamgalı bayrağın renkleri damlalar halinde yağmaktadır. Başarılı eğitim sürecinde devamlı olarak Kırım vardı. Çeşitli üniversitelerde verdiği dersler ile hafızasının büyük bölümü, bu dersleri verirken, Kırım için ne yapabilirim dediği kesindir…!
Sovyetler Birliğin dağılmasından sonra geçen süre içersinde bile, Kırım Türkleri’ nin kara yazgısı hiç değişmiyordu. Anavatanlarına dönmeyi başaranlar, güç bela, yapabildikleri ev ve benzeri çadırları Ukrayna güçleri tarafından anında yıkılıyordu..
Kırım’ın Ruslar tarafından işgali ile, bir anlamda Stalin hortladı… Kırım milli hareketinin lideri Mustafa Cemiloğlu ve diğer liderler sınır dışı edildiler. Çünkü amaçları Kırım toplumun başsız ve lidersiz bırakmaktı…Şu anda ise Kırım’da evden alınarak, kaybolan vatansever insanlar gittikçe çoğalmaktadır…!
Bu yaşanan olaylar ve yaşanacaklar, Kürşat Örnek kardeşimin top yekun yüreğinin dinmeyen kanamasıdır..Bu bakımdan ne Ukrayna, ne Rusya, bağımsız Kırım felsefesi ile mücadelenin en önlerinde yer almak için, canını düşünmeden verecek karakterdedir…! 
Başta Türki milletleri olarak, Türk milliyetçiliği yaşayanların içersinde en büyük savunucularındandır…. 
Uğruna nice atalarımızın şehit edildiği, mükemmel “ Ey Güzel Kırım “ türküsünü dinledikçe hemşerim Kürşat, harika bir şekilde idame ettirdiği “Turkası Net “te kainatın iletişim dünyasında, bir gülün kokusunu, suyun akışını, koyunların meleyişini, rüzgarın esişini ve başarı ve mutluluklar içersinde hayata gülümsemesini görürsünüz…! 
Tebessümleri içersinde karşılıklı tavşan kanı çayları birlikte içmenin zevkini birkaç defa yaşadım…! Kendisine, sevdiklerine sağlıklar temennisiyle çiçek bahçemden “ Kauçuk Çiçeği “ gelsin…..!
İyi ki yollarımızı kesişmiş ve varsın…!

Münir Balıca

SAKARYA KIRIM TÜRKLERİNİN SESİ PLARTFORMU

münir balıca

münir balıca

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

Bilmate