HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 5661 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

“ SÖYLEMLERİNİN HEYECANI İLE “ Prof. Dr. KUTLU KAĞAN SÜMER

11 Mart 2018 - 476 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»“ SÖYLEMLERİNİN HEYECANI İLE “ Prof. Dr. KUTLU KAĞAN SÜMER
“ SÖYLEMLERİNİN HEYECANI İLE “ Prof. Dr. KUTLU KAĞAN SÜMER

Bir devletin büyüklüğü, hürriyete ve bağımsızlığı susamış insanlarını çeşitli şekillerde ezmek, sürgün ve katliamlara varan insanlık dışı hareketleri ile, kudretini göstermesi, ahlak dışı göstergeleri karşı akademik çalışmaları ile, Kırım için aydınlığı arayan, yüreğinde çocuklarının heyecanı ile kürsülerde okyanusların dalgaları gibi bilgilerini sunarken, Prof. Dr.Kutlu Kağan Sümer’in yüz hatlarında Kırım’ın çaresizliğini her sunumunda izleyiciler yüreğindeki yangını görmektedirler…!

 

kutluk kağan sümer

kutluk kağan sümer

 

Her kürsüye çıktığında; Türklüğün Çin, Hint ve Mısır uygarlıkları gibi, en eski tarihin içersinden geldiğini, dünya kurulduğundan bu güne kadar hiçbir şekilde sömürge olmadıklarını, işgale ve çeşitli soykırıma neticesinde Türk ırkı hiçbir şekilde benliklerini ayakta tutan değerlerini kaybetmediklerini bilgilendirdiği kesindir..
Prof. Dr. Kutlu Kağan Sümer, başarılı bir tahsil ve akademik çalışmaları ile İstanbul üniversitesinde öğretim üyeliği ile Kırım Derneklerinin kendisini her çağırdıklarında, Kırım ve Türk dünyası hakkındaki bilgilerini paylaşmaktadır….!
Her dilsiz canlı dostunun, insanlara değişik bakışı ile, hayata gülümseyen yüzü, sempatik hareketlerin ile karşılıklı muhabbetlerinde bunu hissedersiniz. Son olarak Seydişehir’de yapılan sempozyumda kendisi ile birlikte olma şansını yakaladım.. İnsanın kişiliğini ve özünü bütün gün düşündüğünü belirleyen çok güzel bir söyleşileri, geceleri kırpışan yıldızlar gibi, Türklük ve Kırım üzerine oldu…!

kutluk kağan sümer

kutluk kağan sümer

 

Prof. Dr. Kutlu Kağan Sümer, bağrında üzüntüler ile, gamlı dudakları ile Numan Çelebi Cihan, İsmail Gaspıralı ve diğer değerleri insanlarımızın torunu olduğunu, Kırım mücadelesinde akademik bilgileri ile bunu her Kırım bağımsızlık ruhunu taşımanın güzelliği içersindedir…! Çünkü kendini mutlu edebilecek hedefinde, kürsülerde izleyenlere Kırım için gayesiz bir ruh halinde olan insanların bedenlerini her kelimesi ile yakmaktadır…! Kırım’a olan bitmeyen ve bitmeyecek hizmetini, suların söndüremeyeceği Vatan Kırım ateşi ile kendi yanmaktadır..! 
Hocam, Kutlu Kağan’ın felsefe dünyasının çizgilerinde iki şeyin sonunun olmadığı, biri akıl, bir diğeri ilim olduğudur.. Hocamın kürsüde ve karşılıklı söyleşilerde sözleri akademik olmakla birlikte himmet taşır.. Kelimelerinin bazı yerlerinde bakışları ibret olacak konuları anlatır. Konuşmasının sonunda ise sustuğunda dinleyene anlattıkları mükemmel bir derstir…!

kutluk kağan sümer,hüseyin arıkan,toğrul ismail,kemal özcan

kutluk kağan sümer,hüseyin arıkan,toğrul ismail,kemal özcan

Kırım ve Türklük aşkı nasip işi değildir. Hesap işi ise hiç değildir. Arayıştır. Adanmışlığın ve bu uğurda mücadelede yanmışlıktır.. Akan yaşların yağmurlar gibi yüreklere damlamasıdır.
Prof. Dr. Kutlu Kağan Sümer hocamın ruhunda ve benliğindeki bitmeyen adıdır…!
Kesinlikle hocam, Kırım için tüm çalışmalarında; benim sadece iki elim var. Hayata dört elle sarılabilmek için Kırım’ın bağımsızlığına ve Kırım’a ihtiyaç olduğunu sanmaktayım…! 

 

kutluk kağan sümer,hüseyin arıkan,toğrul ismail,kemal özcan

kutluk kağan sümer,hüseyin arıkan,toğrul ismail,kemal özcan

 

Prof. Dr. Kutlu Kağan Sümer hocam, ile birkaç defa çeşitli şekillerde karşılaştık. En son olarak yollarımız Seydişehir’deki “ Kırım Kırım Kırılan Kırım” panelinde birlikte olmanın güzelliği içersinde, kendisine, ailesine sağlıklar, başarılar ve hayata gülümseyen yüzüyle çiçek bahçemden “Kırmızı Güller “ gelsin….!
İyi ki varsınız hocam….!.

SAKARYA KIRIM TÜRKLERİNİN SESİ PLARTFORMU

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

Bilmate