HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 5796 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

REMZİ AYBAR

08 Ağustos 2018 - 242 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»REMZİ AYBAR
REMZİ AYBAR

KALP’TEN KALP’E GİDEN YOL
REMZİ AYBAR

İnsanoğlu, her şeyi farklı gözler. Farkı düşüncelere göre görürler. Düşünce farklılıkların gerçek sebebi budur. Bu düşünce farklılıkları içersinde insanlarla güzel diyolog kavramını keşfederek, kalpten kalbe yolları keşfeden Remzi Aybar Ağamız, insanlara ruh verir…! 
İnsanlarla münasebetlerde konuşurken, gözlerindeki coşkuyu ve ışığı dışına vuran nadir insanlarımızdandır. Onunla beş dakika içersinde hiç biritanımadığı biri veya birkaç kişi olmak üzere ile muhabbetlerin sonunda zihinlerde çok güzel izler bırakır…! 
Remzi Aybar Ağamızın, insanların yaşı, makamı ve maddi durumuna bakmayan, vasfı ile saygı ve sevgi ile davranışı ile, yüzündeki tebessümler ile açan çiçekler insanlığa bir davranış örneğidir…!
Yüreğindeki aydınlık, bazen dinginleştirilen olumsuz gerginlikleri olabildiğine sakinleştirici yapısı ile yeri geldiğinde ortama neşe saçar…!


Remzi Aybar Ağamız için Kırım, mücadele ve bağımsızlık bayrağının dalgalanacağı muhteşem bir mabettir….!
Kartbabaylarının, Kartanaylarının, bebelerin ölümlere varan işkence zulüm sonrasında vatanlarından kovulan Kırım Türkleri Tatarların hizmetinin her zaman önünde görebilirsiniz…!
Remzi Aybar Ağam, ile bir çok Kırım etkinliğinde beraber olma zevkine vardım. Kocaeli Kırım Tatarları Derneğinin olmazsa, olmazıdır. Derneğin her kademesinde, gönül zenginliği içersinde kendini hissettiririr…! 
Remzi Aybar Ağamız, için Kırım, kalbinin kırılgan gülüdür. Mahzunluğu uzaklarda da olsa hüznüdür. Bu hüzün Üstad Necip Fazıl’ın tüm mazlum coğrafyaların kaderine denk düşen “Öz yurdunda garipsin öz vatanında parya” hüznünü en yoğun yaşayan halklardan biri de Kırım halkı olmasını gerçeğini, çoğu zaman bedenindeki yangınlardadır…! 
Kocaeli Kırım Tatarları Derneği, gözyaşları ile ıslanmış hamurdan, Remzi Aybar Ağamız, kandan ve çamurdan bir ruh ile her zaman felsefesi , “acılarlar ile çok üzüldün, ayağa kalk Kırım” dır…!
Kidef Başkanı İbrahim Aracı ve Kocaeli Kırım Tatarları Derneği Başkanı Zümran Aracı’nın her zaman yanlarında, tüm dernekteki arkadaşlarının kalplerindedir…!
Bilim ve yaşam içersinde erdemli olan , göklerdeki yıldızlar gibi ışıl ışıl yanan geleceğimiz olan gençlerimizin fikirlerinin ince gülüdür…..!
Dış varlığımız rengini, hiç varlığımızdan alır. Nasıl ki, giysilerimiz bizi kendi sıcaklığı ile değil, beden sıcaklığımızla ısıtıyorlarsa da, Remzi Aybar Ağamızından, daha ekilmemiş topraklar gibi ruh güzelliği ile başta Kocaeli Kırım Tatarları olmak üzere Vatan Kırım aşkını çoğumuz tadını ondan almaktayız….! 
Remzi Aybar Ağamıza, sevdiklerine olmak üzere sağlık, başarılar ve mutluluklar temennisiyle çiçek bahçemden “ Kana çiçekleri “ sizlere gelsin…!
Halen Kocaeli Kırım Tatarları Derneği yönetim kurulundadır…!
İyi ki yolumuz kesişmiş ve varsın…..!

münir balıca

münir balıca

SAKARYA KIRIM TÜRKLERİNİ SESİ PLARFORMU

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler : , ,
Bilmate