HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 5734 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

LEVENT BITLIR

11 Temmuz 2018 - 129 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»LEVENT BITLIR
LEVENT BITLIR

BOLU’NUN KÖROĞLU’SU 
LEVENT BITLIR

Ne güzel bekleyiştir bu. Bir Tomurcuğun güneşe özlemine eş. Kırım ateşi ile yanmak. İnancın ve sabrın dışında bir yol yok. Kırım mücadelesinde uzağı görebilmenin umut ışığı için her alnını secdeye koyduğunda gönül kapısının dualarını huşu bir kalp ile Allah’ına inancı ile ilk önce sevdikleri olmak üzere Kırım’ın istiklali için etmektedir…! 
Yüz hatlarında çocuksu ve çok samimi bir ifade ile Levent Bıtlır’ı kah Düzce’de, kah Sakarya’da, kah Kırım için etkinliğin olduğu her yerde görürsünüz. Bolu’ nun sanki bir “ Köroğlu’su “ gibi engin tebessümü ile yanınızdadır…!
Fiziğinin tam tersi, çok sakin ve hiçbir şekilde büyüklerinin konuşmalarına girmeyen gerektiğinde bilgisi sunar…! Ruhundaki şelale sesi, “ Ey güzel Kırım “ türküsüdür. Hüznü her zaman duvar diplerinde tek suçları vatan ve bağımsız olan atalarının duvar diplerine vurulduklarında kan yerine kırmızı güllerin fışkırması ile şehit olan atalarıdır… 
Bolu’da Erguvan güzelliği ve renginde ailesi ile olan yaşamı, ezan sesi çiçeğinin açması ile, Kırım’ın karanlığına karşı gönlü genişler, hoş bir şekilde yürür “ Yunus Emre “ gibi yane yane… ! 
Levent Bıtlır , kardeşimin derviş gibi ağırbaşlılığı ile çeşitli zamanlarda birlikte olmanın güzelliğini yaşadım. Her defasında azığı yanında, Kırım’a hemen gidelim deseler, gitmenin heyecanı içersinde, ak Güversinler gibi büyüklerinin yanında dolanır ve emir bekler vaziyetteydi.! 
Böyle bir isteğin vuku bulmasında, sevinçten ayakları suya değdi, değecek gibidir…!
Düşüncelerin kanatlandığı ortamda, benim gibi yaş haddi dolmuş insanların, geriye baktığımızda Levent Bıltır, gibi gençlerin yeterli olmasa da, mevcut olması memnuniyet vermektedir…!
Yakışlı oğlu Mert’in de tahsil hayatının başarılar ile geçmesinden sonra babasının izinde bu mücadelenin içinde Kırım ateşi ile yanacağı kesindir…!
Güzel sanatlar talebelerini kıskandıracak kadar, renk cümbüşü içersindeki imal etmiş saat’ları seyretmek bile, bir insanın ömür defterine denizler gibi katkı yapar…!
Levent Bıldır, hiçbir zaman, hiç bir yerde devekuşu gibi , Kırım hizmetinde başını kuma sokup saklamamıştır. Devamlı olarak temiz yüreği ile büyüklerine göstermiş saygı ile her zaman dostluğunun bir gün değil, bir yıl değil ömür boyu sunacak karakterde olduğunu tüm yüz hattındaki ifadeler anlaşılmaktadır…!
Kısmetse Bolu civarına gittiğimizde kesinlikle patatesli köy ekmeğinin lezzeti bu evrende bulunmayacak bir tat’da olarak, misafirlerine ikram edeceği kesindir..!
Levent Bıldır ailesine, sevdiklerine sağlık, başarı ve mutluluklar temennisiyle çiçek bahçemden sizlere “Erguvan” çiçekleri gelsin….!
İyi ki yolumuz kesişmiş ve varsın…..!

Münir BALICA

SAKARYA KIRIM TÜRKLERİNİN SESİ PLATFORMU

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :
Bilmate