HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 5734 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

KIRIM TATARI OLMAK

29 Şubat 2016 - 2.437 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel»KIRIM TATARI OLMAK
KIRIM TATARI OLMAK

alparslan yalcin

KIRIM TATARI OLMAK
İlk yazım ile bundan sonra Kırımın Sesi gazetemizde de yazmaya devam edeceğim inşallah vatanımız ve milletimiz içinde hayırlı, güzel ve etkili işler yaparız.
Kırımın Sesi ve Mustafa Sarıkamış’a da böyle bir işe kalkıştıkları için teşekkür ederim.
Ben Alparslan, Jeoloji Mühendisiyim, Köşe Yazarıyım, Siyasetle yakından alakadarım ve de en önemlisi Kırım Tatarıyım.
Elazığlıyım deriz buralarda ancak dedemin babası Iğdır’dan gelmiş Elazığ’a, Iğdır’a da güzel vatan Kırım’dan gelmişler.
Bizim buralarda öyle mahallece ya da sokakça Kırım Tatarlarının oturduğu yer yoktur. Topu topu üç aile varız bir şehirde. Ancak azlığımız varlığımızı devam ettirmemize asla engel değildir. Allah nasip ederse 3 aya kadar da Ankara’ya taşınmayı düşünüyorum.
Şükürler olsun ki 4-5 Nisan’da Ankara’da yapılan çalıştayın son gününe de olsa katılma fırsatı bulup soydaşlarımla tanışma ve sohbet etme fırsatım oldu. Bu, Ankara ve Eskişehir civarında yaşayan siz Tatarlar için sıradan bir durum gibi gözükse de etrafınızda aynı anane aynı kültürden gelmiş insanların olmadığı bir yerden böyle bir çalıştaya katılmak gurur verici bir durumdu benim için. Hele ki Mustafa Cemil Kırımoğlu ağabeyin elini öpüp yaptıklarına istinaden helallik almak ayrı bir duygusallıktı.
   Sosyal medya üzerinden takip ettiğim soydaşlarımızda gördüğüm güzel şeylerden birisi de Türkiye’nin dört bir yanına dağılmamız ve her siyasi parti içerisinde yer almamız oldu.
Bu sesimizi duyurabilmek için aslında çok güzel bir araç, Kırım Tatarları olarak her yerde elimizin kolumuzun olması bizleri daha da güçlü kılacaktır.
Türkiye’de tamı tamına 5.000.000 tane Kırım Tatar Türkü yaşıyor. Çalıştayda belirtildiği gibi aktif olarak hala içimize katılmayanlar var.(Bu zamana kadar bende bu gruba dahildim)
Soydaşlarımızın hepsini tek çatı altında tek ses altında hep beraber birlik içinde bizler toplayacağız.
Devletimizin Kırım politikasını evet Tatarlar olarak eleştiriyoruz ama devletimizin de Türklerin bekası için emin olalım planları muhakkak vardır.
Ukrayna ilhak konusunda ne kadar bizlere yakın görünse de, acaba Rusya’nın gücü Ukrayna’da olsaydı bu destekleri gerçekten bize verecek miydi?
21. yy.’da bizim tek dostumuz Türkiye ve Türki Cumhuriyetlerdir.
Dünya siyasi politikaları gereği şu anda Rusya ile restleşmemiz gerekmeyebilir ama Türkiye Dünya’da söz sahibi olduğu zaman, başta Kırım olmak üzere, Doğu Türkistan, Kerkük–Musul ve diğer soydaşlarımız rahat nefes alacaklardır.
Bundan sonraki süreçte Kırım Tatarları olarak nihai öncelikli kararımız sosyal mecralar ve basın kanallarımızla Türkiye’de ve Dünya’da yaşayan diğer soydaşlarımıza ulaşıp davamızı anlatmak olacaktır.
Bizler Kırım Tatarıyız; erkekleri yiğit ve yakışıklı, kızları kibar ve güzel olan bir neslin zürriyetiyiz…

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler : ,
Bilmate