HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 5736 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İZMİR’DEN GELEN KIRIM TATAR BAYRAK BAŞKAN TUTAL’A TESLİM EDİLDİ

10 Ağustos 2017 - 967 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»İZMİR’DEN GELEN KIRIM TATAR BAYRAK BAŞKAN TUTAL’A TESLİM EDİLDİ
İZMİR’DEN GELEN KIRIM TATAR BAYRAK BAŞKAN TUTAL’A TESLİM EDİLDİ

Dünya Kırım Türkleri Kültür ve İktisadi İşbirliği Derneği Seydişehir Şube Başkanı Mustafa Sarıkamış tarafından Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal’a Kırım Tatar Bayrağı verildi.

Konya’nın Seydişehir İlçesinde Kuğulu Parkta düzenlenen Seydişehir Kalkınma Şöleninde, Konser alanına toplanan binlerce  izleyiciye konser veren İzmir Aybike Kırım Halk Oyunları korosu beğeni ile izlenmişti.

Halk Oyunları ekibi  gösterinin sonunda  İzmir Kırım Türkleri Derneği Sekreteri Sultaniye Kızıltunç tarafından,Dünya Kırım Türkleri Derneği Seydişehir Şube Başkanı Mustafa Sarıkamış’a Belediye Başkanı Mehmet Tutal’a verilmek üzere Kırım Bayrağı emanet edildi.

 

kırım tatar bayrak

kırım tatar bayrak

                                          İzmir Kırım Türkleri Derneğinden Belediye Başkanı Mehmet Tutal adına bayrağı teslim alan Mustafa Sarıkamış Belediye Başkanı Mehmet Tutal’ı makamında ziyaret ederek bayrağı kendisine takdim etti.

Mehmet Tutal

Mehmet Tutal

 

Kırım Türkleri Derneği adına şükranlarını sunan Mustafa Sarıkamış; “Cumhurbaşkanımızın fikir dostlarından Dünya Kırım Türkleri Derneği Genel Başkanı Sayın Mehmet Kamil Berse beyin size selamı var. Kendileri de sizi ziyaret etmek için gelecekler. Cumhurbaşkanımızın himayelerinde Konya veya Seydişehir’de, Seydişehir Belediyesi ile birlikte bir organizasyon düzenlemeyi düşünüyoruz” dedi.

Mehmet Tutal

Mehmet Tutal

 

Kırım Türkleri Dernekleri ile her konuda birlikte çalışmalar yaptığını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal;” Sizlerle birlikte gerek Seydişehir’de uyguladığımız hizmetler noktasında, gerekse uygulanan projelere verdiğiniz desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Mazlum Müslümanların ve Türk Dünyasındaki sıkıntılarının paylaşılması, bunun duyurulması noktasında da birlikte çalıştık. Kırım Türklerinin Seydişehir’deki örgütlenmesi noktasında elimizden gelen desteği sizlere vermeye çalışıyoruz. Sizleri tanıdığımız günden bu güne maddi bir çıkar beklemeksizin Kırım Türkleri için mücadele ediyorsunuz. Bu düşünceniz ve özverili çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

Bilmate