HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 5796 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

EROL GÜNAYDIN

07 Ağustos 2018 - 222 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»EROL GÜNAYDIN
EROL GÜNAYDIN

KIRIM ÇANAKKALEDİR.
EROL GÜNAYDIN

Bir milletin bıyıkları terlememiş gençleri, saçlarında siyah yer kalmamış yaşlı insanlarının Kilitbahir, Seddülbahir , Morto koyu, Anzak koyu , Arıburun ve Cenk bayırında bir neslin aslanları tarihe kilit vurarak , ülkemizin bağımsızlığı için eve dönmelerine düşüncelerine yer vermeyen şehitler diyarı Çanakkale’de Kidef federasyonunun ve Başkanı İbrahim Aracı olmak üzere, diğer dernek ve başkanları ile mükemmel bir şekilde organize ettiği, Kırım’ın, Putin tarafından işgalini protesto miting ve yürüyüşü o gün tüm Çanakkale halkı ile 18 Mart Üniversitesi de sahip oldu…! 
Rusların sürgünü andıran işgaline tüm ülkemizdeki Kırım dernek ve benzeri kuruluşların isyanlarının bir sesi de Çanakkale’den gelirken Başkan Erol Günaydın’ın bu hizmette payının bir dağ gibi olduğunu düşünmemek elde değildir…!
Türklüğün genlerinde olan mücadele gücü ile yüz yıllardır ilk başta Sovyetler, daha sonra Rusya, arada sırada Kırım Türklerinin vatan Kırım’a dönüşlerini evlerini yıkan Ukrayna ile özgürlük mücadelesi ateşini yakmaya en sonunda yetecektir…! 
Çanakkale şehitliğine ziyaret ettiyseniz ,ana vatanları Türkiye’nin istiklali için, kafa göz, bacak kol, çene parmak, el ve ayakları ve tertemiz alnından vurulmuş, uzanmış toprakta yatan Kırım’dan gelen Kırım Türkleri Tatarlarının şehit kabirlerine rastlarsınız…! 
Kırım’ın toprağından fazladır yatanları. Numan Çelebi Cihan, H.Sabri Ayvazov, Hamdi Giraybay, Osman Çokraklı olmak üzere yüzlerce insan, sürgündeki açlıktan ölen bebelerin kanları çağlar, bazen ise yağmur ile kanlı damlalar. Akşamlar kızıl olsalar da, inanç’ın son kalesidir Kırım…!
Nice tüysüz yiğitler yılmadı, cenk için Rus devinden, açılan özgürlük bayrağının alevi, gün geldiğinde bir destan olacaktır…! 
Kırım’ın yeşilinde dünyaya gözlerini açan, burada büyüyen şehitlerimizin kahramanlıkları ile övünsek yanlış olmaz…! 
Çanakkale Kırım Türkleri Derneği Başkanı Erol Günaydın’ın Çanakkale geçilmez felsefesine, Kırım Türkleri Tatarlarının yüreklerindeki ateşlerinin sönmeyeceği düşüncesi eklidir…!
Erol Günaydın, askerlikten gelme gelenin getirdiği bir düzen içersinde Kırım’ hizmet mücadelesinin devamlı olarak içersinde olmaya gayret göstermektedir….! 
Başı dumanlıdır. Yüreğinde yağmurlar bardaktan boşanırcasına sağanak halinde devamlı yağar. Yedi düvelin askerlerinin savaştığı yerde, bir top mermisi gibi her etkinlik ve toplantılarda aldığı nefes Kırım’dır.
Erol Günaydın Başkanıma, sevdiklerine sağlık, başarılar ve mutluluklar temennisiyle gönül bahçemden “ Manolyalar “ gelsin.
Halen Çanakkale Kırım Türkleri Dernek Başkanlığını yürütmektedir…!
Yolumuz iyi kesişmiş ve varsınız…!

Münir Balıca

SAKARYA KIRIM TÜRKLERİNİN SESİ PLATFORMU

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

Bilmate