HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 5796 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ERGÜN SEVİMSOY

09 Ağustos 2018 - 246 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»ERGÜN SEVİMSOY
ERGÜN SEVİMSOY

RUS KOMŞUN VARSA BALTANI YANINDAN AYIRMA 
ERGÜN SEVİMSOY

Şehitler beldesi Kırım. Destanları kasidelere yansımış insanlar beldesi Kırım. Elleri öpülesi çilekeşler beldesi Kırım. Evlerinden alınan Meçhul kadersizler beldesi Kırım. Tarihine ağlayan Kırım….!
Kırım’ da önüne dağlar sıralansa, bıkmaz. Kuşlara, der; haydi dolaşalım diğer yüce dağları. Tarak Tamgalı Gök bayrağın aşkı ile koşarcasına şehitlerin kabirlerine ellerini açar, yüreğindeki aşk ile Ergün Sevimsoy…! 
Atalarının dört nala gelen orta Asya’nın derinliklerinde, yaşamak için, vatan için konakladıkları , ipek halıya benzeyen Kırım’ın bağımsızlığı için İstanbul derneğinin yönetim kurulu üyelerinden, başkan Celal İçten’in gönül dostlarından ve Kırım mücadelesinin gözleri hüzün dolu aktivistlerinden Ergün Sevimsoy….! 
O kadar mükemmel bir söylevinin mükemmelliği var ki, “ RUS KOMŞUN VARSA, BALTANI YANINDA AYIRMA” ve yüzyıllardır Kırım Türkleri Tatarlarına Rusların yaptıklarını anlatımını cümlelere sığdırırken, bu uğurda sanırım hizmet ışıkları her zaman Kırım’ı aydınlatacaktır…! 
Ergün Sevimsoy,un mektup beklediği sılasıdır. Yaşamıdır. Ömrünü verdiği özgürlük meşalesidir. ….!
Karadeniz’e kırgın mıdır…? Minnettar mıdır…? bilemez…! Çünkü Noman Çelebi Cihan’a mesken mi oldu.? Yoksa bedeninin rüzgarlarda savurup attı mı.? 
Yaşananlarla, düşünceler arasındaki farkta, Kırım’ım özgürlük ışıklarının özlemi vardı. Hüzün dolu duygularında…!
Sakin yapısı altında, gerektiğinde Bedr’in Arslanları gibi, bu hizmette rehber olabilecek kadar şanlı olabilecek yapıdadır…!

Fedakarlıq aşlangandır qanıma, 
Közlerime parlagan nur sönecek,
Her bakışım doğrulur vatanıma,
Qalbim ağlar, milletimin halina…!
( Piraye Kadirzade )

Ergün Sevimsoy ve sevdiklerine sağlık, başarılar ve mutluluklar temennisiyle çiçek bahçemden “ Begonvil “ çiçekleri gelsin…!
Halen İstanbul Kırım Türkleri Derneği Yönetim kurulundadır…!
İyi ki yolumuz kesişmiş ve varsınız…!

Münir Balıca

SAKARYA KIRIM TÜRKLERİNİN SESİ PLATFORMU

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler : ,
Bilmate