HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 5796 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Dr. AHMET SADIK

10 Ağustos 2018 - 366 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»Dr. AHMET SADIK
Dr. AHMET SADIK

TÜRKLÜĞÜN GÖNÜL YARASI , 
Dr. AHMET SADIK

Türk milletinin kapanmayan gönül yaraları gökyüzünden sağanak yağmurlar gibi günlerce yağsa, gönüllerde sel olsa, hiçbir şekilde kapanmaz. Yitirdiğimiz Türk evlatları her kaybettiğimizde vurgun yemiş insanlara döneriz. Yalnız aklımıza geldikçe anarız…!
Komşu Yunan semalarına baktığımızda, gözlerimizin önüne, Türk olmanın onuru ile, aşkı odunu ile yanmış Dr. Ahmet Sadık gelmeli…!
Levh-i Mahfuzda baht yazısı, insanları için sözde trafik kazasında hayatını kaybeden, Batı Trakya’nın Türk Dünyasına yaktığı meşalesini kalbimizden, hafızlarımızdan hiçbir şekilde çıkaramayacağımız, yüzünde cennet çiçekleri açan, sevgi yumağı ve dostluk saçan gözleri ile Dr. Ahmet Sadık gibilerinin bir daha zor geleceğini haykırmak yalan olmaz….!
7 Ocak 1947 yılında Gümülcine vilayetinin Sirkeli köyünde dünyaya gözlerini açtı.İlk öğretimini köyünde, orta ve lise öğrenimini Gümülcine’deki Celal Bayar lisesinde tamamladı. 1966-67 yıllarında önce Ankara Üniversitesi Tıp fakültesinde, bir yıl sonra da Selanik Üniversitesi olmak üzere 1974 yılında bu fakülteden hekim olarak mezun oldu. Okul bitiminde istemese de Yunan ordusunda 34 ay süren piyade erliği yaptı…! 
Hiçbir şekilde Türk Bayrağını yere düşürmemek için inanılmaz mücadelelerin içersinde bulundu. 1980 yılında Yunan Parlamentosuna millet vekili seçildi. Gümülcine’nin bu muhteşem yiğit eri, Türklerin azınlık statüsü elinden alınmak istendiğinde, Batı Trakya Türk’ünün sesi olarak parlamentoda gürlüyordu.. Demokrat diye bilinen Yunanlıların öfkesini üstüne çekti. Altı ay süren milletvekilliği elinden alındıktan sonra 18 ay mahkumiyet ile cezalandırıldı…! 
Tuttuğunu koparan kişiliği ile Dr. Ahmet Sadık, Batı Trakya liderlerinden biri oluyordu…!
Çıkarıldığı mahkemelerde ve medyada; “ BEN ÖZBE ÖZ TÜRK’ÜM “ demesi sonucunda 18 aylık mahkumiyetine kara kılındı. Bu karar iki ay daha uzatılarak karanlıklarda Türk bayrağının ışığı ile aydınlandı….!
Günü gelen seçimlerde, tekrar Türkler tarafından aday gösterildi. Bu sefer dünyanın gözü Yunan Parlamentosunda olduğundan, başta Yunan Parlamento kürsüsü olmak üzere, her kürsüde, Türklüğün hakkını aradı…!
Demokrat Yunanlılar, Dr. Ahmet Sadık’ı susturmak için çareler aradılar. Batı Trakya’ daki azınlık partilerini kapattılar. Yetmedi. Yunan partilerinden aday olmalarını engellediler. Türklerin örgütlü mücadele yaptıklarını görmeleri sonucu, bütün Batı Trakyalı adayların bağımsız bile olsa, parlamentoya girmelerini engellemek için yalnız o bölgede seçilme barajına % 3’e çıkardı. Sonuç, malumdu , Dr. Sadık Ahmet ve arkadaşları seçilme barajını aşmadılar….!
Lozan Antlaşması ile sağlanan ellerinden alınmaya çalışılan Batı Trakya Türklerinin bir kutup yıldızıydı. Bu yıldız yaşadığı zaman dilimi içersinde, Türklerin Türküsündeki sözler sanki H.Nihal Atsız tarafından onun için yazılmıştı…! 
“TÜRKLERİN TÜRKÜSÜ”
Dilek yolunda ölmek Türklere olmaz tasa,
Türk’e boyun eğdirir yalnız türeyle yasa;
Yedi ordu birleşip karşımızda parlasa
Onu kanla söndürüp parçalarız, yeneriz .
Biz Tufanı yarattık uyku uyurken batı,
Nuh doğmadan kişnedi ordularımızın atı.
Sorsan şöyle diyecek gök denilen şu çatı:
Türk gücü bir yıldırım Türk bilgisi bir deniz.
Delinse yer, çökse gök yansa kül olsa dört yan,
Yüce dileğe doğru yine yürürüz yayan.
Yıldırımdan tipiden kasırgadan yılmayan,
Ölümlerle eğlenen tunç yürekli Türkleriz..( H. Nihal Atsız )
24 Temmuz gece yarısı, Trakya Batı Türklerinin , sığındıkları bir dağ çökmüştü…! Dr. Ahmet Sadık, Gümülcine- İskeçe karayolunda bir sünnet düğününe giderken, Susur köyü yakınlarında akıllarda sorular bırakan bir trafik kazasında şehit oluyordu…! Hayatının baharında tüm demokrat Yunan oklarına göğüs geren, 47 yıllık kısa ömrünü bir güne sığdırmış olan bu muhteşem Türk Türk dünyasını yasa boğarak aramızdan ayrıldı…! 
Seneler geçse de, yüreğini öpüp kokladığımız, güllerin onsuz kokmadığı, bülbüllerin ötmediği çok acı Dr. Ahmet Sadık Türklerin unutulmayacak bir gönül yarasıdır…….!
Mekanı “ Kırmızı Yakut’tan Dari Karar, olması dualarımızdır….! 

Münir BALICA
SAKARYA KIRIM TÜRKLERİNİN SESİ PLATFORMU

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :
Bilmate