HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 5661 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

DONDURUCUDAKİ GENEL KURMAY

16 Ocak 2018 - 895 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»DONDURUCUDAKİ GENEL KURMAY
DONDURUCUDAKİ GENEL KURMAY

ABD’nin İŞİD/DAEŞ ile mücadele koalisyon sözcüsü Albay Thomas F.Vale Halk Savunma birlikleri (YPG) öncülüğündeki Demokratik Suriye Güçlerine ( DSG ) dair yapmış olduğu açıklamada: ”30 bin Milisten oluşan yeni bir sınır güvenlik gücü kurabiliriz sözleri ” ileride doğabilecek muhtemel bir Türkiye hamlesinin habercisidir.
Pentagon güdümünde Derikten,Afrin’i içine alan 700 Km lik alanı teşkil eden Rojova’yı kapsayan Derika Tırbespiye,Girke Lege ,Amude, Dırbesiye , ve Hasaki kentlerini kapsayan 2 Milyon nüfuslu Cizre Kantonu,
Suruç ovasını içine alan kobaniye 10-15 Km mesafede bulunan Til Ebyad,Eyn İsa ,Menbiç ve Cerablusgart’tan oluşan yaklaşık 500 bin nufusu teşkil eden Kabani kantonu  ve 360 köy ve 8 bin 500  M yüzölçümüne sahip Afrin kantonlarından oluşmaktadır.
Her ne kadar bu üç kanton birbirinden ayrı gibi durup ayrıştırılmış ,birleşmeleri engellenmiş gibi görünsede sistemin dayattığı paradigma kantonları birbirlerine organik bağlar ile bağlamayı başarmıştır.
Üst aklın ajandası Büyük Ortadoğuı Projesi’nin önündeki tek engel olarak Türkiye’yi görüp en güçlü yapı olarak TSK’lerini seçmiş ve hedef almıştır.
Türkiye’yi bitirmenin ve direnci kırmanın yolu TSK’dan geçtiğini iyi etüd ederek,Balyoz ve Ergenokon gibi yalanlar üzerine yazılan senaryolar ile iyicene zayıflatmış,Ülke tarihine kara bir leke süreren sızıntı, işgalci , ihanet şebekesi  Fetö terör örgütü ile ordu iyiden iyiye dibe vurdurmayı amaçlamışlardır.
Genel Kurmay Başkanlığı siyasi bir oluşum mekanizması ile ilişiklendirilmesi doğru olmadığı gibi kurumu yöneten komuta kademesi siyasi bir oluşumun bir parçası gibi görünmemelidir.Kışla siyasetten uzak milli güvenliğin bir parçası olmalıdır.
Bu gün ABD’li Albay Thomas F.Vale açıklamalarının muhatabı Dış İşleri bakanlığı veya Cumhurbaşkanlığı değil Genel Kurmay Başkanlığında aynı rütbeye haiz bir görevli olmalıdır.Komuta kademesi dondurucudan çıkıp gereken üslupta taviz vermeyen bir dil ile cevap vermelidir.
Türkiye Cumhuriyeti kimsenin peşine takılmadan biran evvel kendi oyununu kurgulaması gerekmektedir.İçerde Birleşik bir cephe oluşturarak dışarıya doğru aynı kararlılık ve azimle hareket etmek zorundadır.
Terör koridorunu yaratmaya çalışan zihniyet karşımızda ;

1-Suriye’de,

2-Katar’da,

3-K.Irak’ta barzani ile ,

4-Kudüs

5- BM lerde 5.nci kez yenilgi ile ayrılmış ve bu sefer 6.ncı yenilgisini alıp şamarı yiyecektir.

Türk milleti tarihin hiç bir sayfasında eli kolu bağlı olmadığı gibi,kurbanlık kuzuda olmamıştır.

Doç Dr. Bekir Ayaz

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :
Bilmate