HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 5736 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ÇALIŞKAN SU YATAĞINDA DURMAZ “HOCAM, ŞENNUR İPEK”

10 Eylül 2017 - 686 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»ÇALIŞKAN SU YATAĞINDA DURMAZ “HOCAM, ŞENNUR İPEK”
ÇALIŞKAN SU YATAĞINDA DURMAZ  “HOCAM, ŞENNUR İPEK”

Kırım için Sakarya’da etkinlik esintileri estiğinde, örnek olarak özgür ve bağımsız yaşayışı ile Şennur İpek hocamızı abisi, ve ablası ile en önde görmekteyiz.
Boş, mızmız ve gevezelik yapan insanların yanına yaklaşma cüreti gösteremediği bu değerli hocamız, sevdiklerinin yaşamlarında sevinçlerini, hüzün ve dertlerini paylaşmanın onun ruhundaki sanatkar ve sanata karşı inceliğinin bir güzelliğidir.
Ailesi ile zengin ve lüks içersinde yaşamak felsefesi yerine, erdemli yaşamanın yolunu her zaman tercih ettikleri bir ışık gibi parlamaktadırlar..!
Gökyüzündeki yıldızların güzelliği gibi ,Hocamız, Sakarya Kırım Derneğinde değerli hizmetlerini dantel gibi örerek yıldızları kesinlikle kıskandırmaktadır..
“İpek soyadı” bu başarılı hocama devamlı ipek kozalarını hatırlattığı düşüncesinde olduğumdan, Kırım’a hizmetlerini koza içinde içersinde devamlı olarak Vatan Kırım aşkı ile ruhunda örmektedir.
Yitik Kırım, Gözü yaşlı Kırım. Gönlü yaşı Kırım. Yüreği yaşlı Kırım’ı gezerken, kesinlikle Şennur Hocam ve kardeşleri bunları ruhlarında hissetmişlerdir….!
“Yalı boyundaki kart Qartbabaların üvlerinin damlarını, bağ – bağcasında, havuzda gezgen mağrur tavus kuşunu, Akmescit’in şeher manzarasındaki güzelliğini, karaya karaya ulusumun acıları içime saplanıyor.. .Qan tenime bulaştıkça bu milletimin bahtsızlığıma devamlı çılayman…!”
Şennur hocamın Kırım’ı adım adım gezerken bunları hissettiği paylaşmış olduğu resimlerde belli oluyor. Şennur hocam felsefesi 
“ İnsan yaşatarak, yaşar birbirini,
Ve hayat meşalesini birbirine devrederken mutluluğun
en üst seviye yaşar” 
Hocam iyi ki siz ve aileniz ile yollarımız kesişti. İyi ki varsınız. Sevdiklerinizle mutlu ve sağlıklı ömürler dilerim
Sizlere çiçek bahçemden Kolyoz ( Yaprak güzel ) Sizlere gelsin… 

Münir Balıca
SAKARYA KIRIM TÜRKLERİNİN SESİ PLATFORMU

 

şennur ipek

şennur ipek

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

Bilmate